Kontracepcija

besirūpinančioms savo grožiu ir sveikata

Turite klausimų? Klausikite gydytojo!

AZALIA

32

AZALIA 
0,075 mg dezogestrelio
Tab. N28

 

 KAS YRA AZALIA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Šis vaistas vartojamas apsisaugoti nuo nėštumo. AZALIA sudėtyje yra nedaug vienos rūšies moteriškojo lytinio hormono, t.y. progestogeno dezogestrelio. Todėl AZALIA yra vadinama tik progestogeno turinčia tablete (PTT), arba mini piliule. Skirtingai nuo sudėtinių geriamųjų kontraceptikų, PTT arba mini piliulės sudėtyje nėra moteriškojo hormono estrogeno, o tik progestogeno.

 KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AZALIA?

AZALIA vartoti negalima:
•    Jeigu sergate tromboze. Trombozė yra susidaręs kraujo krešulys kraujagyslėje (pvz., kojų (giliųjų venų trombozė) plaučių (plaučių embolija) ar širdies raumenyje (širdies priepuolis) arba smegenyse (insultas).
•    Jeigu sergate ar sirgote gelta (kai pagelsta oda) arba sunkia kepenų liga, jei visą kūną apėmęs niežulys. 
•    Jeigu sergate vėžiu, priklausančiu nuo progestogenų. 
•    Jeigu kraujate iš makšties dėl neaiškių priežasčių. 
•    Jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi. 
•    Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) dezogestreliui arba bet kuriai pagalbinei AZALIA medžiagai.

Kitų vaistų vartojimas

Kai kurie vaistai gali sutrikdyti kontracepcinių tablečių poveikį. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, hidantoinai, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, felbamatas, topiramatas), vaistai nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), veikiantys ŽIV infekciją (ritonaviras, nelfinaviras),  vaistai nuo grybelių sukeltų užkrečiamų ligų (pvz., grizeofulvinas), medicininė anglis, vartojama nuo nevirškinimo; taip pat jonažolės preparatai (depresinei nuotaikai gydyti). 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas. Nėščiosioms ir moterims, manančioms, jog yra pastojusios, AZALIA vartoti draudžiama. 
Žindymo laikotarpis. AZALIA neveikia pieno gamybos ar jo kokybės. Tačiau nedidelis kiekis AZALIA veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną. Todėl kūdikis gali nuryti 0,01-0,05 mikrogramus/kg kūno svorio šios medžiagos per parą, tačiau tai nekelia jokio pavojaus. Jei Jūsų kūdikiui atsirastų bet kokių požymių, kurie, Jūsų manymu, galėtų būti susiję su AZALIA vartojimu, pasakykite gydytojui.

 KAIP VARTOTI AZALIA?

AZALIA vienoje lizdinėje plokštelėje yra 28 tabletės. Vartokite kasdien maždaug tuo pat metu. Tabletes iš pakuotės imkite rodyklės kryptimi. Pabaigusi vieną lizdinę plokštelę, kitą dieną turite imti naują, t.y. nedaryti pertraukos ir nelaukti kraujavimo. AZALIA galite nustoti vartoti bet kada. Nuo tos dienos, kai tablečių nebegersite, nebūsite apsaugota nuo nėštumo. 

Kaip pradėti vartoti pirmosios AZALIA pakuotės tabletes Jeigu pastarąjį mėnesį nevartojote hormoninių kontraceptikų 
Palaukite, kol prasidės mėnesinės. Pirmąją AZALIA tabletę išgerkite pirmąją mėnesinių ciklo, t.y. kraujavimo, dieną, papildomos kontracepcijos nereikia. Šį vaistą galima pradėti gerti ir 2-5-ąją kraujavimo dieną, tačiau tada pirmojo ciklo pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia vartoti papildomą kontracepcijos būdą (barjerinį). 

Po gimdymo ar persileidimo arba nėštumo nutraukimo
Po nėštumo nutraukimo ar persileidimo pirmuoju nėštumo trimestru AZALIA  reikia pradėti vartoti tuoj pat. Šiuo atveju papildomos kontracepcijos nereikia. Po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antruoju nėštumo trimestru AZALIA galima pradėti vartoti dar iki pirmųjų mėnesinių. Jeigu po gimdymo ar aborto praėjo daugiau kaip 21 diena, reikėtų pasitikrinti dėl nėštumo ir pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas vartoti papildomas kontracepcijos priemones.

Pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptikų 
AZALIA galite pradėti gerti iš karto po suvartotos paskutiniosios ankstesniojo kontraceptiko pakuotės veikliosios tabletės (t.y. be pertraukos tarp tablečių). Papildomų kontracepcijos būdų nereikia. 
Pradedant vartoti vietoj kitų tik progestogeno turinčių tablečių (mini piliulių) 
Mini piliules galite nustoti vartoti bet kurią dieną, o kitą dieną tuo pat laiku pradėti gerti AZALIA. Papildomos kontracepcijos nereikia. 
Pradedant vartoti vietoj švirkščiamųjų, implantuojamųjų kontraceptikų arba progestogeną atpalaiduojančios gimdos spiralės 
AZALIA pradėkite gerti tada, kai reikia švirkšti kitą kontraceptiko dozę, arba implanto arba gimdos spiralės išėmimo dieną.

Pamiršus pavartoti AZALIA
Jeigu praėjo mažiau kaip 12 valandų, AZALIA tabletė dar veikia. Išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitas tabletes vartokite įprastai. 
Jei pirmąją savaitę pamiršote išgerti vieną ar daugiau tablečių ir lytiškai santykiavote savaitę iki praleistųjų tablečių, atsiranda pastojimo galimybė. Kuo daugiau tablečių iš eilės pamiršote, tuo didesnis pavojus, kad kontracepcinis poveikis susilpnės. Tokiu atveju pasitarkite su gydytoju.
Jeigu praėjo daugiau kaip 12 valandų, išgerkite užmirštą tabletę tuoj pat prisiminusi, o kitą tabletę vartokite įprastai. Gali būti, kad teks išgerti dvi tabletes tą pačią dieną. Tai nekenksminga. Jei pamiršote daugiau nei vieną tabletę, ankstesniųjų pamirštųjų tablečių negerkite. Šiuo atveju nesate apsaugota nuo nėštumo. Toliau tabletes vartokite įprastai, tačiau, kitas 7 vaisto vartojimo dienas prireiks papildomos kontracepcijos (prezervatyvo). 
Jei pamiršote išgerti tabletę ir praėjo daugiau nei 12 valandų ir lytiškai santykiavote, atsiranda pastojimo galimybė. Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku. 

Jeigu vemiate ar vartojate medicininę anglį 
Jeigu vemiate ar vartojate medicininę anglį per 3-4 val. po tabletės pavartojimo, gali nepakankamai absorbuotis veiklioji tabletės medžiaga. Todėl elkitės taip, kaip nurodyta skyriuje “Pamiršus pavartoti AZALIA”. 

Pavartojus per didelę AZALIA dozę
Išgėrus iš karto per daug AZALIA tablečių, pavojingų komplikacijų nestebėta. Gali būti pykinimas, vėmimas, jaunoms merginoms – nestiprus kraujavimas iš makšties. Smulkesnės informacijos kreipkitės į savo gydytoją. 

Jei norite nustoti vartoti AZALIA
Nustoti vartoti tabletes galite bet kada. Jei nenorite pastoti, pasitarkite su gydytoju dėl kitų kontracepcijos būdų.

 GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiausiai 1 iš 100 ir mažiau nei 1 iš 10 gydytų pacientų):
Vartojant AZALIA, gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties. Tai gali būti tik nestiprus tepimas, dėl kurio net nebūtinas įklotas, arba stipresnis kraujavimas, panašiai kaip negausios mėnesinės, kai prireikia higienos priemonių. Gali ir iš viso nekraujuoti. Nereguliarus nestiprus kraujavimas nereiškia, kad kontracepcinis AZALIA poveikis yra susilpnėjęs. Paprastai Jums nieko nereikia imtis; tiesiog įprastai vartokite AZALIA toliau. Tačiau kraujavimui labai sustiprėjus arba užsitęsus, kreipkitės į savo gydytoją. 
Kiti dažni šalutiniai reiškiniai yra spuogai, krūtų tempimas, galvos skausmas, pakitusi nuotaika, pykinimas, sumažėjęs lytinis potraukis bei padidėjęs kūno svoris. 
Nedažni (pasireiškia mažiausiai 1 iš 1 000 ir mažiau nei 1 iš 100 gydytų pacientų) šalutiniai reiškiniai yra kontaktinių lęšių netoleravimas, skysčiu užpildytų pūslelių (cistų) susidarymas kiaušidėse, plaukų slinkimas, makšties infekcijos, skausmingos menstruacijos, nuovargis, vėmimas. 
Reti (pasireiškia mažiausiai 1 iš 10 000 ir mažiau nei 1 iš 1 000 gydytų pacientų) reiškiniai yra įvairios odos reakcijos, įskaitant bėrimą, dilgėlinę, mazginę eritemą (odos uždegimas, kurio metu oda parausta, tampa skausminga, joje atsiranda skausmingų mazgelių).

 KITA INFORMACIJA

AZALIA sudėtis
-    Veiklioji medžiaga yra dezogestrelis. Vienoje tabletėje jo yra 75 mikrogramai.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Gedeon Richter Plc.
Gyömr?i út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija

Gedeon Richter Ltd. atstovybė Lietuvoje
Maironio 23-3,
Vilnius 
Tel. +370 5 261 01 54